Tisdagsorienteringsprogrammet år 2018

  IBM-KLUBBEN / ERICSSON / SEB

 

Resultat från föregående år:  2017  2016  

 

Uppdaterad  2018-04-20

Datum

Plats                     

 Arrangör

Kommentar

Inbjudan/Resultat

       

 3 April

Inställd

 

 

10 April

Inställd 

18 April

Bodaäng Saab / Anders Gustavsson Obs Onsdag  Inbjudan Winsplits

24 April

Lill-Jansskogen

IBM / Anders Ahlqvist

 Inbjudan Resultat Winsplits
       

 2  Maj  

Södra Ängsjö Saab / Stefan Hedenstedt 

Obs Onsdag

 Inbjudan Winsplits 

 8 Maj

Enebybergs IP

IBM / Bengt Fahlin, Mania Larson

 Inbjudan Resultat Winsplits  Livelox

15 Maj

Stora Ursvik SEB / Eddie Bjärrenholt  Inbjudan Resultat Winsplits

22 Maj

Skarpäng - Rösjöbadet ESIK / Per-Anders Lindgren Anders Önerud  Inbjudan Resultat Winsplits

29 Maj

Maltesholmsbadet ESIK / Lars Brosell  Inbjudan Resultat Winsplits
         

 5 Juni

Inställd 

Dag före Nationaldagen

12 Juni

Ursviksskogen (Start från Kista)

ESIK / Bernth Gustavsson, Olle Hillgren   Inbjudan Resultat Winsplits

19 Juni

Sundbyberg/ Filmstaden,Golfängarna ESIK / Jan Kihl

Sprint-KM

Banval IBM nedan   

 Inbjudan Resultat Winsplits
       

SOMMAR OL

Separat program som skickas ut i juni.

 Program
       

 7 Aug

Bodaäng

IBM / Gunnar Siljestrand

14 Aug.

Ej bestämt ESIK / Per-Anders Lindgren Anders Önerud

21 Aug.

Ej bestämt

IBM / Pierre Almen

28 Aug.

Ej bestämt IBM

Dag-KM

Banval IBM nedan

       

 4  Sept.

Gillingebanan (prel) ESIK / Bernth Gustavsson, Olle Hillgren

11 Sept.

Ej bestämt

IBM / Margareta Birath, Bo Sunden

18 Sept.

Ej bestämt

IBM / Bo Nyberg, Bengt Ernstsson

25 Sept.

Hägerstalund ESIK / Johan Sköld
       

 2  Okt

Natt

 9 Okt.

Ej bestämt

ESIK / Olle Granberg

Natt

16 Okt..

Täby

IBM / Jan-Olof Wåhlberg

Natt

23 Okt.

Täby SEB / Claes Landqvist

Natt

30 Okt.

Natt-KM

Banval IBM nedan

       

 

 Banval IBM vid KM:

 H55 och yngre: Långa

 H60 och H65:   Mellan

 H70 och äldre:  Korta

 D:                      Korta