Tisdagsorienteringsprogrammet säsongen 2016

                    för IBM-KLUBBEN / ERICSSON / SEB

2016-10-26

 

Datum

Plats                      

 Arrangör

Kommentar

 

 5  April

Grönsta Gärde Lidingö

IBM/Anders Ahlqvist&Bertil Ljungemyr

 

Inbjudan Resultat Winsplits

12 April

Skavlöten

ESIK/Per-Anders Lindgren

 

Se ESIK-programmet

19 April

Rösjöbadet Täbysidan

ESIK/Mats Lind

 

Se ESIK-programmet

26 April

Ängsjö

ESIK/Anders Önerud

 

Se ESIK-programmet

 

 

 

 

 

 3  Maj           

Törnskogen

ESIK/Johan Sköld

 

Se ESIK-programmet

10 Maj

Kairobadet Upplands-Väsby

IBM / Bengt Fahlin-Bengt Sjögren

 

Inbjudan Resultat Winsplits

17 Maj

Edsbergs Sportfält

ESIK/ Håkan Jonsson

 

Se ESIK-programmet

24 Maj

Ursvik

ESIK/ Gunnar Blockmar

Nybörjarinstruktion!

Se ESIK-programmet

31 Maj

Enebybergs IP

IBM/Gunilla Wickenberg&Gerda Woxen

Nybörjarbana finns

Inbjudan Resultat  Winsplits

 

 

 

 

 

 7  Juni

Järvafältet NV

IBM/Gunnar Siljestrand-Kjell Tancred

Dag efter Nationaldag

Kompiskaveln

Inbjudan  Resultat  Winsplits

14 Juni

Åkersberga

ESIK/Bernth Gustavsson&Olle Hillgren 

SPRINT-KM

Resultat  Winsplits

21 Juni

Säbyholm Upplands-Bro

Vi delar på Saab’s arr

OBS Onsdag!

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

SOMMAR OL

Separat program som skickas ut i juni.

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 9 Aug.

Översjön / Järfälla

IBM/ Pierre Almen

 

Inbjudan    Resultat

 

16 Aug.

Ängsjö (Förslag)

ESIK

 

 

23 Aug.

Kallhäll

IBM/ Uno och Monika Adolfsson

 

Inbjudan  Resultat

30 Aug.

Skånsta Åkersberga

IBM (OK Österåker)

DAG-KM

Anmäl dig till som

<65: Lång

65-69: Mellan

>69 eller Dam: Kort

 

 

Inbjudan

Om Du inte kan använda Eventor, anmäl Dig till Gunilla Wickenberg: Namn, Bana, Bricknr

 

 

 

 

 

 6  Sept.

Viksjö

IBM/ Bo Sunden-Margareta Birath

 

Inbjudan  Resultat Winsplits

13 Sept.

Bergshamra

IBM/ Gunilla Wickenberg

Sprint

Inbjudan    Resultat  Winsplits

20 Sept.

Täby/Vallentuna

IBM/ Bo Nyberg

Inga tider från nr 43

Inbjudan  Resultat  Winsplits

28 Sept.

Berghemsskolan Järfälla

Saab’s arrangemang  

OBS ONSDAG

Inbjudan  Winsplits

 

 

 

 

 

4   Okt.

Ensta

ESIK/ S Gustafsson

Natt

Se ESIK-programmet

11 Okt.

Enebyberg

ESIK/ Olle Granberg

Natt

Se ESIK-programmet

18 Okt..

Skavlöten

IBM/ Jan-Olof Wåhlberg

Natt

Inbjudan Resultat Winsplits

25 Okt.

Åkersberga?

SEB

Natt-KM, OBS Föranmälan senast 23/8

Inbjudan  Winsplits